SALPPURIN KESÄ 2021

 

VIIKOLLA:

Ke Nuortenilta klo 18.00-21.00 Jaliksessa

 

Muuta kesäkivaa:

 1.7. klo 17-20 Poikien saunailta Jaliksessa

5.7. klo 17-20 Tyttöjen saunailta Jaliksessa

 

Riparimuistelot Jalkarannan seurakuntakodilla:

16.6. Viro klo 16.30

23.6. Kesälappi klo 16.30

7.7. Heinä 1 klo 16.30

14.7. Siika klo 16.30

21.7. Heinä 2 klo 16.30

4.8. Reppu klo 16.30

 


JATKIS 2021

to-pe 5.-6.8. valmisteluleiri Siikaniemessä

pe-su 6.-8.8. JATKIS Siikaniemessä

Ilmottaudu mukaan tästä (ILMOTTAUTUMINEN ON SITOVA). Viimeinen päivä ilmoittautua on 30.7.

 


TIEDOKSI SYKSYSTÄ 2021

ma 9.8. klo 17 Kerhonohjaajien startti, Harjunalustan seurakuntakodilla

to 19.8. klo 17 ISKON JA LISKON Startti,  Harjunalustan seurakuntakodilla

(lisäisoskoulutus jo isosena toimineille tai perusiskon käyneille)

to 19.8. klo 18 Syksyn startti, Halusta


Iskoleiri 1 Heinäsaaressa 3.-5.9.2021

Nuortenleiri 1.-3.10.2021

Iskoleiri 2 Siikaniemessä 15.-17.10.2021

 

 

YHTEYSTIEDOT:

Kesis Miki Kanninen 0447194620

Kesis Matilda Hangasmaa 0447194622

Nuorisotyöntekijä: Tiina ”Tiude” Virkkunen 0447191484

Nuorisotyöntekijä: Harri Nurmi 0447191275

Nuorisotyöntekijä: Tea Härkönen 0447191427

Nuorisopastori: Antti Kettunen 0447191231

 

Harjunalustan srk-koti eli Halusta: Okeroistentie 58

Jalkarannan seurakuntakoti eli Jalis: Sarvikatu 9


SSN ryhmä Facessa
@ssnofficial ja @salppurinriparit Instagrammissa
#ssnriparit Instagrammissa

Yleisen leirikortin voit ladata tästä (Päivämäärä lisätään tulostaessa)



© 2018 SSN